Dzień Babci i Dziadziusia w grupie 5-6 latków – fotorelacja

Kodowanie – dyktando graficzne „Kwiatek dla Babci i Dziadka” – grupa 5-6 latki

MIKOŁAJ

Na szerszą fotorelację zapraszamy do zakładki „AKTUALNOŚCI” 🙂

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Andrzejki

Zapraszamy na szerszą fotorelację w zakładkę „AKTUALNOŚCI” 🙂

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

Dzisiaj grupa 5-6 latków odwiedziła Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Jest to niepowtarzalne miejsce, gdzie można poczuć świąteczną atmosferę. W muzeum dzieci podziwiały tysiące wyjątkowych eksponatów jakimi są ozdoby choinkowe oraz poznały od podstaw proces ich powstawania. Na koniec każde dziecko udekorowało własną bombkę, która z całą pewnością zajmie honorowe miejsce na domowej choince.

Wycieczka do parku dzikowskiego

Podziwiania jesiennej flory i fauny w arboretum parku dzikowskiego mogły doświadczyć 5-6 latki podczas czwartkowej wycieczki. Jeśli szukamy spokojnego i pięknego miejsca na spacer i relaks, arboretum i Park Dzikowski stanowią doskonały wybór, do czego zachęcają nasze przedszkolaki.

Uczymy się programować – Zabawa z robotem Indi

W ramach programu Przedszkole promujące zdrowie grupa 5-6 latki wybrała się na jesienny spacer.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i pięknych widoków. Dzieci podczas spaceru podziwiały okolice przedszkola w jesiennej szacie oraz otaczającą ich przyrodę. Poza tym był też czas na wspaniałą zabawę wśród kolorowych, jesiennych liści.

Sałatka owocowa

Dzisiaj dzieci z grupy 5-6 latków zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową. Samodzielnie kroiły owoce dbając przy tym o zasady bezpieczeństwa. Zajęcia kulinarne wpisują się w realizację Programu Przedszkola Promującego Zdrowie oraz były podsumowaniem tematyki tygodnia dotyczącej owoców.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W Dniu Chłopaka wszystkim chłopcom z grupy 5-6 latków życzymy dużo uśmiechu, radości i samych szczęśliwych dni

W dzisiaj dzieci z grupy 5-6 latków zwiedziły Regionalne Centrum Promocji Natura 2000 w którym dowiedziały się wielu ciekawostek przyrodniczych, zobaczyły modele gatunków roślin i zwierząt występujących w naszym regionie oraz żywe okazy ryb żyjących w dolinie Wisły. Dzieci korzystały także z mikroskopów, interaktywnych tablic czy lornetek.

Na koniec 5-6 latki zamieniły się w małych odkrywców przyrody spacerując z lupami po parku w poszukiwaniu skarbów Pani Jesieni.

Dzisiaj dzieci z grupy 5-6 latków, korzystając z pięknej pogody wybrały się na spacer po okolicy przedszkola. Uczyły się bezpiecznego poruszania się po drogach oraz utrwalały poznane znaki drogowe.