PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

,,Idzie sobie przedszkolaczek,

Który śpiewa, tańczy,skacze

dziś też powód ma do śmiania,

Bo to dzień jest pasowania”

Pasowanie na przedszkolaka jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu. ,,To Wasze święto, Wasz superważny dzień uroczyście rozpoczynający drogę edukacji, która jest przed Wami. Przedszkole, to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka, to miejsce wspaniałej nauki przez zabawę,odkrywania świata i poznawania jego tajemnic. W przedszkolu nawiązujecie pierwsze przyjaźnie, uczycie się wzajemnego szacunku i współpracy, poznajecie i rozwijacie swoje talenty. Występ naszych dzieci to ,, mistrzostwo świata’’, precyzyjnie opanowane teksty wierszy i piosenek oraz przepięknie wykonane motywy zabawowo-taneczne wywołały zachwyt i wzruszenie. Dzieci zaprezentowały bardzo ambitny program artystyczny. Odświętny strój i eleganckie birety podkreśliły doniosłość tego wydarzenia . W dalszej części Dzieci ( i Rodzice) złożyli uroczyste ślubowanie po czym odbyła się ceremonia pasowania. Na pamiątkę tak ważnej chwili, każde dziecko otrzymało dyplom , plakietkę oraz rożek obfitości na szczęście.

GRATULUJEMY DZIECIOM!

Życzymy Wam kochane dzieci , aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla Was piękną i niezapomnianą przygodą,pełną radości i uśmiechu, niech tu spełniają się Wasze marzenia. Wykorzystujcie ten czas jak najlepiej, te piękne chwile niech często powracają w Waszych wspomnieniach, kiedy będziecie już dorośli. Pamiętajcie – bycie przedszkolakiem to wielka duma – świat dorosłych na Was poczeka, nie musicie się śpieszyć.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych dzieci oraz życzymy, abyście Państwo z uśmiechem na ustach i dumą wspierali swoje pociechy, aby towarzyszyło Wam przekonanie, że przedszkole to doskonale miejsce, sprzyjające rozwojowi i poznawaniu świata. Pani Sylwii dziękuję za profesjonalne przygotowanie dzieci – to był wspaniały pokaz kunsztu nauczycielskiego. Paniom Eli i Irence dziękuję za ogromną pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Życzę, aby nigdy nie brakowało Wam energii i pasji w pracy z dziećmi,abyście nieustannie czerpały z niej radość i zadowolenie.

Dziękujemy Tatusiowi Bartusia – Panu Mariusz Dyszlewski Fotograf za relację fotograficzną wydarzenia.

Alina Cholewa – dyrektor przedszkola

UBIERANIE CHOINKI W MALUSZKACH

Ubieranie choinki to moment, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Maluszki z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wyglada wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia tuż tuż… 🌲🎄🌲🎄🌲

MIKOŁAJ

Na szerszą fotorelację zapraszamy do zakładki „AKTUALNOŚCI” 🙂

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Andrzejki

Zapraszamy na szerszą fotorelację w zakładkę „AKTUALNOŚCI” 🙂

„Kolorowe ptaszki z plasteliny” – praca plastyczna

Europejski tydzień kodowania – CodeWeek 2022 Zabawy z kodowaniem w grupie Maluszków

Jesienne zabawy Maluszków w ogrodzie przedszkolnym

Kolorowe warzywa

W ramach programu „Przedszkola promującego zdrowie” przez cały poprzedni tydzień w grupie Maluszków królowały warzywa. Głównym celem prowadzonych zajęć i zabaw było poznanie oraz przypomnienie sobie nazw warzyw oraz uświadomienie dzieciom, że warzywa są źródłem cennych witamin, a także zachęcenie do częstego ich spożywania. Podsumowując cały warzywny tydzień dzieci zrobiły pyszny sok warzywno-owocowy (z marchewek i jabłek), który bardzo smakował naszym małym przedszkolakom.

Ot…taki mix u Maluszków z kilku, i sprzed kilku dni…(poobiednia drzemka, przedszkolna oranżeria, w łazience, rozpoznajemy i nazywamy kształty, drugie śniadanie) – czyli trochę nauki , trochę zabawy , trochę relaksu…

Dzisiaj w grupie Maluszków obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i dyplomy dla „Super Chłopaków” oraz składały życzenia. Było mnóstwo dobrej zabawy i radości.

„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022 – WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!”

Wczoraj (tj. 23.09) w ramach akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022 – WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!” w grupie maluszków zostały przeprowadzone zajęcia na temat segregacji odpadów, oraz o tym jak powinniśmy dbać o otaczający nas świat. Dzieci poznały materiały, z których wykonane były odpady i z wielkim zaangażowaniem sprzątały całą salę. 😊

Maluszki poznają zasady ruchu drogowego

Pierwszy spacer maluszków

Nasze ciekawe świata Maluszki coraz lepiej radzą sobie w przedszkolnej rzeczywistości, a świadczą o tym m.in. ich pierwszy spacer i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Wyjście zostało poprzedzone rozmową na temat zasad zachowania podczas spaceru oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Ot…taki mix u Maluszków z kilku, i sprzed kilku dni…(poobiednia drzemka, przedszkolna oranżeria, w łazience, rozpoznajemy i nazywamy kształty, drugie śniadanie) – czyli trochę nauki , trochę zabawy , trochę relaksu…

Pierwszy dzień w przedszkolu Naszych Maluszków