Spacer w pobliżu przedszkola

Rozpoznawanie i wykorzystywanie figur geometrycznych 🟩🔵🔺

Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Ciekawski zajączek poznaje świat matematyki” 4 latki wykonały grudniowe zadanie – rozpoznawanie i wykorzystywanie figur geometrycznych 🟩🔵🔺. Na początku przedszkolaki z kół i trójkątów układały choinki 🎄oraz bałwanki ☃️następnie z kolorowych prostokątów wykonały łańcuch na choinkę. Dzieci wytrwale pracowały przy łączeniu ogniwek łańcucha. Każde wykonało swoją część, następnie wszystkie zostały złączone w jeden. Tak powstał najdłuższy łańcuch na świecie – jak to określiły dzieci 😉

Uśmiech i satysfakcja wszystkich była nagrodą za wspólny trud, a kolorowa ozdoba choinkowa pięknie prezentuje się w przedszkolnej sali 🙂

Wspólne ubieranie choinki w grupie 4- latków, wprowadzenie w radosne oczekiwanie na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia 🎄🎄🎄🎄🎄

MIKOŁAJ

Na szerszą fotorelację zapraszamy do zakładki „AKTUALNOŚCI” 🙂

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Andrzejki

Zapraszamy na szerszą fotorelację w zakładkę „AKTUALNOŚCI” 🙂

” Gdzie Ty mieszkasz?” oraz ” Moja droga do przedszkola” – to listopadowe zadania, które w piątek w ramach projektu „Ciekawski zajączek poznaje świat matematyki” zrealizowały 4 latki. Zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej

Bawimy się w programowanie z robotem INDI

#SzkołaPamięta

Nasze przedszkole podjęło działania w ramach akcji „Szkoła pamięta”, która ma na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. Grupa 4 – latków była na wycieczce dnia 24.10. pod pomnikiem prof.Stanisława Pawłowskiego, odkrywcy polskiej siarki. Następnie dzieci symbolicznie postawiły znicz przed tablicą w miejscu, gdzie stał dom rodzinny polskiego żołnierza Hieronima Dekutowskiego. W dniu 26.10. przedszkolaki poznały lokalne miejsce pamięci i zagłady mieszkańców i historię z września 1939 roku. Grupa wyruszyła 27.10. na wycieczkę pod pomnik Jana Pawła ll, który znajduje się na granicy Serbinowa i Dzikowa na skrzyżowaniu ulic. Dzieci przyniosły znicze, które zostały zapalone i ustawione przed pomnikiem.

W drodze powrotnej przy kościele M.B.N.P. w dzielnicy Serbinów, przedszkolaki zobaczyły tablice poświęcone katastrofie w Smoleńsku i zbrodni w Katyniu. Dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci i zgłębiły ich historię.

Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2022 – zabawa z balonami – sudoku.

*CodeWeek – to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z liderów.

Akcja promuje kreatywność, umiejętności rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działań związanych z technologią.

Śpiewanie znanych i lubianych piosenek o tematyce jesiennej .Nauka gry na instrumentach muzycznych, tworzenie akompaniamentu i wspólne muzykowanie

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sensoryczny Kogel Mogel” wczoraj 4 latki wykonały jesienne liście techniką frotażu.

Dary jesieni – rytmy i klasyfkacja

To pierwsze zadanie, które 4 latki wykonały w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt: „Ciekawski zajączek poznaje świat matematyki”

Szaszłyki owocowe

W ramach programu Przedszkole promujące zdrowie, w piątek ( 07.10.) grupa 4 latków uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, samodzielnie przygotowała zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. W kucharskich czapkach i fartuchach, każdy wyglądał niesamowicie ! Dzieci kroiły owoce nożami na deskach, poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie. Później nakładały pokrojone owoce na patyczki. Na końcu dumne z własnoręcznie przygotowanego posiłku, mogły go zjeść ze smakiem. Zachęcamy do angażowania dzieci w przygotowywanie potraw w domu.

Dzisiaj (05.10.2022) odbyły się w grupie 4 latków zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza Pana Romana. Nasz gość opowiedział wiele ciekawostek i zdradził tajemnice z życia pszczół, które są bardzo pracowitymi owadami. Pokazał jak wygląda ul w środku, były tam ramki a w nich plastry wypełnione miodem. Oglądając serię obrazków dzieci dowiedziały się jak wyglądają i pracują pszczoły. W trakcie zabawy ruchowej, poznały jaką rolę pełni w ulu królowa. Prowadzący pokazał przedszkolakom sprzęty, z których korzystają pszczelarze w procesie pozyskiwania miodu. Dzieci mogły obejrzeć, dotknąć i powąchać produktów pszczelich, które pochodzą z pasieki. Zajęcia przyrodnicze o tematyce pszczelarskiej bardzo zaangażowały uczestników. Dziękujemy Panu Romanowi za profesjonalne, interesujące i wartościowe spotkanie oraz niespodziankę słoik miodu dla każdego dziecka. Podziękowanie kierujemy dla Pani Olgi – mamy Maciusia – dzięki jej staraniom uczestniczyliśmy w tym wyjątkowym spotkaniu.

Dzień chłopaka

Buzia Twoja uśmiechnięta,

W dniu radosnym Twego święta. Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia. Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!!

„… Lecą liście z drzewa, różnokolorowe, te są żółto – złote, a tamte brązowe…”

10 Edycji Narodowego Dnia Sportu

Z grupami 4, 5-6 i 6 latków w ramach 10 Edycji Narodowego Dnia Sportu, organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę, dołączyliśmy do treningu aktywności sportowej. Ze względu na pogodę odbyliśmy ćwiczenia sportowe na górnym holu wykorzystując drewniany sprzęt sportowy, który posiadamy w naszym przedszkolu. Ważne jest to, żeby zawsze zachęcać dzieci do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dziś tj. 14.09. dzieci z grupy 4 latków po raz pierwszy spacerowały w pobliżu przedszkola. Miały okazję maszerować parami i obserwować ruch drogowy oraz pieszych na chodniku. Były zainteresowane znakami drogowymi, które są ważne dla kierowców i pieszych.