JASEŁKA DLA BABCI I DZIADKA

To już trzecia odsłona Jasełek w wykonaniu naszych 6 latków – podczas przedszkolnej Wigilii, dla Rodziców , a tym razem dla ukochanych Babć i Dziadziusiów z okazji Ich Święta. Przepiękny spektakl historii Narodzin Jezusa po raz kolejny poruszył i skradł nasze serca, a wzruszeniom nie było końca. Dziękujemy Babciom i Dziadziusiom za przyjęcie zaproszenia . Cieszymy się, że po długiej przerwie możemy gościć Państwa w przedszkolu. Trwajmy w pięknym czasie, a emocje , które nam towarzyszyły niech wypełniają wszystkie dni Nowego Roku. Życzymy Państwu zdrowia, pogody ducha, radości , zadowolenia z wnuków. Aby Wasza mądrość, wiedza, doświadczenie i czas spędzany z dziećmi nie musiały nigdy konkurować z wiedzą internetową, aby były źródłem i podstawą pięknego życia naszego najmłodszego pokolenia. Wszystkiego najlepszego.

Dziękuję Nauczycielom Pani Lidii oraz Pani Marcie za przygotowanie dzieci, scenografię i choreografię a także Prac. Paniom Joli i Beatce oraz wszystkim Pracownikom, którzy włączyli się w przygotowanie tego spektakularnego wydarzenia.

A. Cholewa – Dyrektor Przedszkola

Jasełka

„Jest taki dzień wspaniały, co zdarza się raz w roku, gdy czas odwrotnie płynie i liczy się od zmroku. Jest taki wieczór piękny, gdy w sercach radość gości, a Gwiazda łączy wszystkich w pokoju i miłości. Ta noc, ten dzień, ten wieczór niech w serca nasze wleje szczęście , siłę, optymizm i wiarę i nadzieję”.

Przepięknym spektaklem w wykonaniu 6-latków otworzyliśmy magiczny dla wszystkich czas Bożego Narodzenia, którego klimat widać już w naszym przedszkolu , a za chwilę dzieci przeniosą go do swoich domów. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, bo w widowiskowy sposób przedstawili Historię Narodzin Jezusa. Młodsze dzieci z zapartym tchem śledziły poczynania bohaterów, słuchały śpiewu kolęd i pastorałek oraz dialogów aktorów, a także przyglądały się układom tanecznym. Dziękuję nauczycielom, Pani Lidzi i Pani Marcie za przygotowanie tak spektakularnego występu oraz Paniom Joli i Beatce za ogromną pomoc w przygotowaniu dzieci, a także wszystkim Pracownikom przedszkola za włączenie się w realizację tego przedsięwzięcia.

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki, 6 latki wykonały ,,Aniołki dobrych życzeń”. Serdecznie dziękujemy.

MIKOŁAJ

Na szerszą fotorelację zapraszamy do zakładki „AKTUALNOŚCI” 🙂

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Andrzejki

Zapraszamy na szerszą fotorelację w zakładkę „AKTUALNOŚCI” 🙂

#PrzedszkolePromująceZdrowie – Światowy Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię, aby bawić się i uczyć, lepiej koncentrują się na zajęciach. To najlepszy start w nowy dzień szczególnie kiedy jest to pełnowartościowe śniadanie. W przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Samodzielnie wykonane kanapki bardzo smakowały dzieciom.

# przedszkole promujące zdrowie – Jesienny spacer na łonie natury

Robot Indi

Jako jedno z pierwszych przedszkoli w Polsce poznajemy podstawy programowania z wykorzystaniem robota Indi. Indi to robot jeżdżący o kształcie samochodu, pomaga w przystępny sposób w nauce STEAM na poziomie podstawowym dzieciom w wieku od 4 lat. Pozwala na naukę bez korzystania z ekranu smartfonu, czy komputera. Programuje się go poprzez układanie odpowiednich kolorowych kart. Indi inspiruje do kreatywnej nauki opartej na zabawie, umożliwia dzieciom projektowanie i budowanie własnych labiryntów, jednocześnie stwarzając im możliwość uczenia się podstaw kodowania, rozwiązywania problemów i rozwijania umiejętności myślenia obliczeniowego.

Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2022. „Kodowanie bez technologii cyfrowych” – Język angielski

Wycieczka do lasu gr 6-latki

Październik to piękny jesienny miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Korzystając ze słonecznej pogody 6-latki wybrały się do Lasu Zwierzynieckiego. Podczas wycieczki obserwowały las, zbierały jesienne dary. Spacer po leśnych dróżkach bardzo wszystkim się podobał. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola, następnie segregowały leśne skarby i układały jesienne kompozycje z liści i żołędzi.

Grupa 6 latków świętuje 10 urodziny Code Week

Sałatka jarzynowa

W ramach programu „Przedszkole promujące zdrowie” dzieci z grupy 6- latków wspólnie przygotowały sałatkę warzywną. Poznały wygląd, zapach i smak niektórych składników. Samodzielnie posługiwały się nożem przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Utrwaliły wiedzę dotyczącą higieny przygotowania i spożywania posiłków. Własnoręcznie wykonana sałatka dała dzieciom wiele satysfakcji, a co najważniejsze smakowała i nawet niejadki warzywne skusiły się na degustację.

Dzień Chłopaka

Z okazji święta wszystkich chłopaków

każda dziewczyna dziś im życzy wiele radości i szczęścia i samej życia słodyczy.

„Pasieka u Trutnia”

26.09.2022 6-latki pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej ” Pasieka u Trutnia”.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach podczas których poznały tajemniczy świat pszczół, zwiedziły miodarnię i warsztat pszczelarski. Poznały budowę pszczoły, samodzielnie wykonały świeczki z wosku pszczelego. Ubrane w pszczelarskie uniformy ochronne zwiedziły pasiekę i obserwowały pracę pszczół na żywo w przezroczystym ulu. Zobaczyły także narzędzia pracy pszczelarza, ramki z woskiem oraz z miodem. Wszystkie dzieci też chętnie kosztowały miodu: rzepakowego, lipowego i gryczanego. Poznały również produkty pszczele – pyłek kwiatowy oraz obserwowały jak zrobić poidełko dla pszczół. Dziękujemy Właścicielom Zagrody edukacyjnej za miłe przyjęcie oraz ciekawe i inspirujące zajęcia edukacyjne.

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu