Dzieci z grupy 5-latków miały okazję uczestniczyć w zajęciach z karate. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem oraz w skupieniu brały udział w rozgrzewce oraz treningu. Bardzo dziękujemy Panu Dawidowi Kiperowi z Tarnobrzeskiego Klubu KYOKUSHIN Karate za przeprowadzone zajęcia.

Walentynki to dzień zakochanych, ale też dzień przyjaźni.

Dzisiaj 5 latki obchodziły Dzień Pluszowego Misia 🐻 rano w przedszkolu, popołudniu w bibliotece 🙂

Trudno znaleźć kogoś, kto na widok pluszowego niedźwiadka mimo woli się nie uśmiecha i nie wraca pamięcią do swojej ukochanej przytulanki z dzieciństwa. Dzień Pluszowego Misia powinno obchodzić każde dziecko – niezależnie od wieku dziecka i od wieku misia, a także jego wyglądu. Ulubione i najukochańsze misie dzieci to nie zawsze te najpiękniejsze, najdroższe, pachnące nowością i z metką znanego producenta. Bardzo często serce dziecka skrada właśnie typowy brzydal – szaro-bury, stary i odrapany, bez jednego oka. Niezależnie od tego, jak wygląda ulubiony miś dziecka, jest on bardzo często jednym z najlepszych przyjaciół. Z tego powodu zasługuje na swoje święto. Tym bardziej, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Ta data nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ właśnie wtedy przypada rocznica stworzenia tej pluszowej zabawki. Nie jest to święto z długą tradycją. Zaczęto je obchodzić dopiero od kilkunastu lat – po raz pierwszy w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia.

Wczoraj (20.10.2023) 5-latki wybrały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek Choinkowych🎄 w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum, możliwość poznania historii ozdób choinkowych oraz obejrzenia ich na różnych wystawach( dzieci miały okazję zobaczyć jak ubierana jest choinka w różnych krajach), jak również zapoznanie się z procesem ich powstawania począwszy od rurki szklanej, aż po gotowy produkt (dmuchanie, malowanie, ręczne ozdabianie oraz suszenie). Atrakcyjnym punktem były warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki ozdabiały bombki według własnego pomysłu, które na zakończenie wycieczki otrzymały i zabrały do domu 🙂

Wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości, wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ KROPKI